Mira Dajčić

Mira Dajčić, viši fizioterapeut, doeducirana u pružanju psihološke pomoći obitelji i njegovatelja, predsjednica Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest, voditeljica Savjetovališta za članove obitelji i voditeljica Grupa za samopomoć. Gđa. Mira Dajčić organizator je i izvoditelj svih edukativnih djelatnosti Hrvatske udruge za  Alzheimerovu bolest. Od školske godine 2009/2010 kontinuirano provodi edukaciju studenata Studija za socijalni rad, a od školske godine 2010/2011 započela je s edukacijom studenata Filozofskog fakulteta u Zagrebu – Odsjek za psihologiju te edukacijom patronažnih sestara Doma zdravlja „Istok“. Aktivni je sudionik Hrvatskih Kongresa o Alzheimerovoj bolesti s međunarodnim sudjelovanjem na kojima redovito drži predavanja te sudjeluje  u poster prezentacijama, a kao pozvani predavač održala je niz predavanja na temu problema s kojima se susreću oboljeli od Alzheimerove bolesti i njegova okolina  - Zavod za javno zdravstvo „Andrija Štampar“, Tribine Grada Zagreba, Knjižnice Grada Zagreba, Židovska općina Zagreb… te čitav niz javnih nastupa u tiskanim i elektronskim medijima – Večernji list, 24 sata, Jutarnji list, Globus, HTV I i II program, Nova TV, RTL, TV Jabuka, Radio Sljeme, Otvoreni radio, HR I i II program, Antena Zagreb, Radio Slavonija, Radio Dalmacija.

Mira Dajčić autor je brošure "Živjeti i brinuti se o osobi s Alzheimerovom demencijom", "Biltena Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest - 10 godina" i "Biltena 15. godina rada Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest", a koautor je brošure "Jesenja ruža za jesen života" i "Upoznaj lice demencije".

Mira Dajčić dobitnica je Državne nagrade za volontera godine 2011., u kojoj je ostvarila 1.325 sati volonterskog rada.

Za svoj samoprijegoran i nesebičan rad Mira Dajčić dobila je i Nagradu Grada Zagreba za 2012 godinu.