uto., 19. ožujak 2024.

Za predanost u radu s oboljelima od Alzheimerove bolesti Miri Dajčić je uručena ovogodišnja Nagrada grada Zagreba

Mira-Dajcic-Dodjela-nagrade-Grada-Zagreba.jpg

Zagreb, 31.05.2012. - Održana je Svečana sjednica Gradske skupštine Grada Zagreba u sklopu koje su dodjeljene Nagrade Grada Zagreba za 2011. godinu. Prisutnima su se obratili predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba Davor Bernardić, gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić, predsjednik Hrvatskog sabora Boris Šprem, a u ime dobitnika se zahvalio Zoran Ferić. Sjednici su nazočili: potpredsjednici Hrvatskog sabora Josip Leko i Nenad Stazić, potpredsjednice Gradske skupštine Grada Zagreba Tatjana Holjevac, Danira Bilić i Morana Paliković Gruden te mnogi drugi uvaženi gosti.

Nagrada Grada Zagreba dodjeljuje se građanima Grada Zagreba i drugim osobama koje rade na području Grada Zagreba, radnim skupinama, trgovačkim društvima, ustanovama, vjerskim zajednicama, udrugama građana i drugim pravnim osobama za najviše zasluge i postignute rezultate u teorijskom i praktičnom radu u promicanju znanosti, gospodarstva, prosvjete, kulture, umjetnosti, športa, zdravstva, socijalne skrbi i svih drugih područja društvenog života u Gradu Zagrebu.

Mira-Dajcic-Dodjela-nagrade-Grada-Zagreba-2.jpg

Ovogodišnji dobitnici su: Petar Barišić, akademski kipar, izvanredni profesor na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, Sandra Bischof Vukušić, redovita profesorica Tekstilno-tehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Pater Antun Cvek, Josip Čorak, športaš, trener i športski djelatnik, Mira Dajčić, dopredsjednica Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest, Zoran Ferić, pisac, Geofizički zavod Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatski akademski veslački klub Mladost, Prof. dr. sc. Vjekoslav Jerolimov, umirovljeni profesor Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Maestro Vladimir Kranjčević, Duško Ljuština, ravnatelj Satiričkog kazališta Kerempuh, Milan Pleština, prvak Drame Hrvatskoga narodnog kazališta u Zagrebu, Poliklinika za prevenciju kardiovaskularnih bolesti i rehabilitaciju, Višnja Srdelić, umirovljena profesorica savjetnica, Dubravka Šeparović Mušović, prvakinja Opere Hrvatskoga narodnog kazališta u Zagrebu, mezzosopranistica.

Mira-Dajcic-Dodjela-nagrade-Grada-Zagreba-3.jpg